Головне меню

joomla

Управління і відділи

joomla

     Споживчий ринок       

      mvs

Пошук

Новини відділу культури
День слов’янської писемності та культури.
Відділ культури - новини
Friday, 25 May 2012 16:26
«… Сподвижники апостолів, на цю справу вибрані, прийнявши духовний хрест на плечі свої, Всесвіт обійшли, наповнюючи вченням ті місця, в котрих не побували…Не на чужій основі діло своє поставили, але нові письмена створили і

«… Сподвижники апостолів, на цю справу вибрані, прийнявши духовний хрест на плечі свої, Всесвіт обійшли, наповнюючи вченням ті місця, в котрих не побували…Не на чужій основі діло своє поставили, але нові письмена створили і записали на новій мові»

( « Похвальне слово Кирилу і Мефодію»)

24 травня культурно – освітня громада України відзначає свято – День слов’янської писемності і культури. За християнським календарем це день Рівноапостольних Кирила і Мефодія, перших слов’янських просвітителів, авторів абеток кирилиці і глаголиці.

Найдавнішою писемною мовою усіх слов’ян була старослов’янська мова. Вона складалася в ІХ ст. н.е. на основі староболгарської мови. Вважається, що абетка для неї була створена болгарськими просвітителями Кирилом і Мефодієм. Ці освітні та релігійні діячі здійснили переклад на старослов’янську з давньогрецької Біблію. Старослов’янською мовою писалися церковні книжки, наукові твори, закони, найдавніші пам’ятки історії, літератури, літописи.

Кирилиця до нас прийшла до прийняття християнства. А майже сучасного вигляду вона набула в Україні в середині ХVІІ століттях у виданнях « Євангелія учительського». 1110 року Нестор – літописець взявся за написання свого літописного твору « Повість минулих літ, або звідки Руська земля стала бути» . Це унікальне творіння, яке було завершене влітку 1112 року. У середньовіччі немає іншого твору, який би за глибиною думки, філософських узагальнень, сутністю історичної концепції міг би стояти поруч.

Мова – це оригінальний чинник пам’яті: матері – батька, природи, історії держави і суспільства. Саме тому і святкуємо День слов’янської писемності у цю квітучу пору і з нагоди цього в бібліотеці для дітей підготовлена книжкова виставка « Історія слов’янської писемності». Для юних користувачів бібліотеки робимо огляди літератури біля виставки.

Минають роки, спливають сторіччя. Через терни та утиски пробивалося рідне слово, як парость виноградної лози тягнулося до сонця. Іван Котляревський, Іван Франко, Леся Українка, Тарас Шевченко підняли його на вершину слави.

Бережімо, вивчаймо і удосконалюймо культуру мовлення, щоб, як заповідає Ліна Костенко:

Слова росли із ґрунту, мов жита,

Вона, як хліб, вона мені свята

І кровю предків тяжко пурпурова.

Завідуюча міською

бібліотекою для дітей А.Шклярук

100_2060

 

 
 

mvs

Оголошення

Оголошення!
Шепетівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) повідомляє про початок капітального ремонту даху відділення
 
Оголошення!

Інформація Шепетівської міської ради Шепетівського району Хмельницької області про результати проведення 15грудня 2017  року конкурсу з відбору суб'єктів оціночної діяльності

Конкурсна комісія з відбору суб'єктів оціночної діяльності повідомляє,

 
Оголошення!

Адміністрація ЗОШ №1 ім. М.Островського шукає приватного-підприємця (постачальника) для забезпечення організації шкільного харчування дітей в 2018 році. Місце надання послуг безпосередньо у їдальні навчального закладу за адресою м. Шепетівка, вул. Островського, 3 та поставка готових страв на філію ЗОШ №1

 
Оголошення!

Виконавчий комітет Шепетівської міської ради повідомляє, що відповідно до ст. 335 Цивільного кодексу України, рішення Х сесії міської ради VІІ скликання № 11 від 09.06.2016 р. «Про визнання безхазяйними станцій доочистки води по вул. Старокостянтинівське шосе, 30б та вул. Українська, 67в» 09.08.2016 р. взято на облік безхазяйне нерухоме майно – будівлю станції доочистки води, що розташована за адресою: вул.

 

muzej

prezident

urjad_bn

anons_1

banner_pod

pfukm

baner_ak1

Rada_1

KHM_GUZR

PM145image002

PM145image002

Презентація

міської бібліотеки

для дітей

biblioteka2

[email protected] (0382) 65-00-87 електронна адреса та телефон довіри Хмельницької облдержадміністрації з питань незаконних дій службових осіб органів місцевого самоврядування, що порушують Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції"