На засіданні Громадської ради
Громадська рада - новини
Friday, 08 June 2012 02:00

080612-1Сьогодні, 8 червня, відбулось засідання Громадської ради при виконавчому комітеті міської ради під головуванням Олександра Губіна та за участю заступника міського голови Тетяни Зайцевої. Члени Громадської ради обговорили питання про стан благоустрою м. Шепетівки, стан сімейних форм виховання дітей у місті, про присвоєння багатодітним матерям звання України «Мати-героїня» та заслухали інформацію про стан стадіону «Локомотив».

По першому питанню порядку денного засідання Громадської ради начальник управління житлово–комунального господарства та з питань регулювання земельних відносин виконавчого комітету міської ради Андрій Савчук інформував присутніх про очищення міста від сміття, благоустрій міського кладовища, ремонт доріг комунальної власності, інше. Членами Громадської ради відмічено, що вулиці міста стали чистішими, проте болючим питанням залишається стан доріг. Андрій Романович зауважив, на цей час проводиться поточний та капітальний ремонт міських доріг, на який виділено з міського бюджету 165,0 тис. грн. та отримано субвенцію з державного бюджету на суму 19071,9 тис. грн.

Директор управлінської компанії «Житлофонд» Василь Цегеля та директор управлінської компанії «Управдом» Роман Тихончук доповіли членам Громадської ради про свою діяльність за 10 місяців з дня реалізації їх права з обслуговування житлових будинків шепетівчан. Зокрема, відзначено успішне завершення зимового періоду 2011-2012 років та відсутність надзвичайних ситуацій у цей період.

Присутні обговорили проблемні моменти житлово-комунального господарства міста та зауважили, що важливо аби мешканці будинків долучались до благоустрою прилеглих територій житлових будинків, свідомо ставились до стану житла, співвласниками якого вони є, та сплачували за надані послуги управлінським компаніям.

Катерина Купрацевич доповіла представникам громадськості про стан сімейних форм виховання дітей у місті. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що пріоритетом державної політики у соціальному захисті дітей є влаштування дітей із статусом дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування під опіку (піклування), прийомні сім’ї чи будинки сімейного типу. Так, на обліку служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради перебуває 131 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, з них 105 дітей охоплено сімейними формами виховання. Пильна увага з боку держави приділяється оздоровленню дітей пільгових категорій. 50 таких діток уже цього літа отримали можливість оздоровитись безкоштовно за рахунок коштів з місцевого бюджету.

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Наталія Стасюк ознайомила присутніх із правовими засадами присвоєння звання України «Мати-героїня», яке надається Президентом України жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Наталя Василівна окреслила основні вимоги до кандидатів на отримання державної нагороди та процес присвоєння звання. 93 шепетівських жінок уже є матерями-героїнями.

Також члени громадської ради, після інформації начальника управління освіти Людмили Тихончук про стан стадіону «Локомотив», прийняли рішення зініціювати залучення коштів жителів міста на відбудову стадіону та звернутись до депутатів міської ради за допомогою у вирішенні згаданого питання.

Загалом до виступаючих на засіданні Громадської ради надійшло багато запитань, на які були дані ґрунтовні відповіді.