Конструктивна розмова представників виконавчого комітету міської ради та громадських організацій на засіданні Громадської ради
Громадська рада - новини
Tuesday, 19 July 2011 02:00

19-07-1119 липня відбулось засідання Громадської ради при виконавчому комітеті міської ради, на порядок денний якого винесено питання про стан благоустрою міста та реформування КП «Житлосервіс».

На засідання запрошені перший заступник міського голови Олександр Діхтярук, начальник управління житлово-комунального господарства та з питань регулювання земельних відносин Андрій Савчук, керівники комунальних підприємств міста.

Андрій Романович доповів членам ради про благоустрій та реформування житлово-комунального господарства міста. В ході засідання обговорено проблемні питання, що стосуються облаштування місць дозвілля Шепетівки, сміттєзвалищ, ремонту доріг, процесу переходу функцій КП «Житлосервіс» до управлінських компаній тощо.

Представники громадських організацій отримали кваліфіковані роз’яснення Олександра Леонтійовича щодо витрат на ремонт доріг, плани та строки виконання робіт. Зокрема, перший заступник міського голови зауважив, що у зв’язку з відсутністю достатнього фінансування на території міста проводиться ямковий ремонт доріг, на який виділено з місцевого бюджету близько 500 тис. грн. Капітальний ремонт дороги буде проведено на вул. Старокостянтинівське шосе, на який виділено 1.300 млн. грн. з обласного бюджету. Деякі вулиці міста відсипані у щебеневому варіанті (вул. Ватутіна) із покриттям їх асфальтним полотном у майбутньому.

В ході спілкування представників влади і громадськості виникли пропозиції щодо покращення благоустрою міста шляхом залучення підприємців, формування змагальних настроїв серед жителів міста щодо облаштування дворів своїх житлових будинків, проведення профілактичної роботи щодо уникнення забруднення вулиць Шепетівки.

Усі присутні прийшли до висновку, що лише спільними зусиллями можна навести лад у Шепетівці та зробити місто охайним та привабливим для гостей.

Наступним важливим питанням засідання Громадської ради було питання реформування житлово-комунального господарства міста і в цьому контексті припинення діяльності КП «Житлосервіс» та передачі надання послуг у цій галузі управлінським компаніям. Так, за результатами проведеного виконкомом конкурсу право обслуговувати населення в сфері комунального забезпечення надано двом приватним компаніям «Управдом» та «Житлофонд». Це дасть можливість більш якісно і своєчасно розв’язувати комунальні проблеми шепетівчан. Працівники КП «Житлосетвіс» зберігають свої робочі місця, а плата за комунальні послуги залишається незмінною. Управлінські компанії будуть працювати на основі укладених з міською радою договорів та будуть підзвітні і підконтрольні їй.

Олександр Діхтярук наголосив, що перехід обслуговування житла до управлінських компаній потребує створення об’єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків. Такого типу об’єднання громадян має ряд переваг, основною з яких є можливість фінансування з державного бюджету на капітальний ремонт будинку.

Олександр Леонтійович також зауважив: «Загальновідомо, що сучасне житлово-комунальне господарство України в цілому та Шепетівки зокрема потребує реформування. Така ситуація в цій сфері вимагає дій від влади». Представники громадськості міста погодились із цим судженням та погодилися проводити роз’яснювальну роботу серед шепетівчан щодо створення ОСББ.